Vaillant Turbotec F62 Kombi Arızası Nedir

Evlerimizde kullanmakta olduğumuz ve hayatımıza kolaylık sağlayan kombi markalarından Vaillant Turbotec Kombinizin ekranında F62 Arıza Kodu gördüğümüzde kombimizde nasıl bir arıza meydana geldiğini. Bu durumda tüketici olarak neler yapmamız gerektiğini. Aşağıda makalemizde açıklayıcı bir dille bilginize sunarız.

Kombinin F62 Arıza Kodunu Vermesine Neden Olan Durumlar Nelerdir? Birlikte İnceleyelim;

  • Kombinizde oluşan alev kesintisinden meydana gelebilir. Bu durum aniden gaz kesintilerine bağlı olarak veya gaz valfinde sorun oluşmasından kaynaklıda olabilir.
  • Kombinizin ana kartının oluşan alevi algılayamamasıdır. Bu durumda tüketici kendi müdahalede bulunmamalıdır. Kombiniz teknisyen tarafından elektriksel kontrol ve ölçümleri yapılmalıdır. Servis tarafından parça tamiri ya da parça değişimi gerekebilir.
  • Kombinizin gaz valfinin arızalanmasıdır. Kombinizin yer aldığı lokasyona veya kombinin çalışma sıklığına bağlı olarak gaz valfinin çalışma ömrünün tamamlanması anlamına gelir. Bu durumda teknisyenden destek almalıdır.
  • Kombi ana kartının gaz valfine giden enerjiyi kesmesinden meydana gelmektedir. Bu arıza meydana geldiğinde tüketicinin müdahale etmesi söz konusu değildir. Profesyonel servis tarafından desteği almanız gerekmektedir.
  • Kombinizin aniden doğal gaz kesilmesinden kaynaklı bir arızadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya geldiğimizde doğal gaz vanaları açık mı değil mi kontrol etmemiz gerekir. Eğer vanalar açık durumda değil ise f26 arızasından çıkmayacaktır.
  • Kullandığınız kombinizde oluşan alevi hisseden iyonizasyon proplarından kaynaklanabilir.

Kombinizin ekranında F62 Arıza Kodunu gördüğümüzde başarısız ateşleme ya da ateşleme yaptıktan sonra alev almama durumunu belirtir. Tüketici olarak öncelikle evinize gelen doğal gaz vanasını kontrol etmelisiniz. Daha sonrada kombinize gelen doğal gaz vanasını kontrol etmelisiniz. Eğer iki vanalarda açık ise F26 arızası için tüketicinin müdahale edebileceği hiçbir husus yoktur. Profesyonel bir destek almanız gerekmektedir.

Vaillant turbotec  markalı kombinizin ekranında F62 arıza kodu belirdiğinde çözümü için kombiye reset atmayı deneyiniz. Reset attıktan sonra arıza halen devam ediyor ise tüketici olarak yapabileceğiniz bir durum yoktur. Profesyonel yetkili servis ile iletişime geçmeniz gerekecektir.

Vaillant turbotec markalı kombinizin gaz valfinin bozulmasından dolayı F62 arıza kodu ile karşılaşabiliriz. Gaz valfinin bozulmasının sebebleri de kombinin dış etkenlerin yol açtığı tahribatlar ve kombinin ara sırada olsa kısa sürelerde kapalı kalmasıdır. Böyle bir durumda karşılaştığınızda deformasyona uğramış parçanın yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Parça değişimi için servis den destel almalıdır.

TOP