Demirdöküm Nitron Kombi Arıza Kodları

F2 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su NTC bağlantılarında problem oluştuğunu gösterir. Arızanın giderilmesi için tüketici servis den destek almalıdır.

F1 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmakta olduğunuz kombinizin limit termostatında sorun oluştuğunu gösterir. Sorunun sebebi aşırı ısınmadan kaynaklıdır ve kombi kendini kullanıma kapatmıştır. Bu durumda tüketici servis den destek almalıdır.

F4 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yapmadığını gösterir. Bu durumda kombinizden verim alınamaz. Sorunun sebebi gaz armatöründen de kaynaklı olabilir. Kombiye gaz gelmiyordur ya da iyonizeysen sorunu da olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için servis den destek alınmalıdır.

F6 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin dış hava sensörü bağlantısında sorun oluştuğunu gösterir. Sorunun sebebi hava prosestatında ya da baca sensöründen kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti için tüketücü servis den destek almalıdır. Kendisi müdahalede bulunmamalıdır.

F5 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin hava akışında problem oluştuğunu gösterir. Sorunun sebebi hava prosestatından kaynaklı olabilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F7 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin hava akışının sağlanmasında görevli olan sensörün bağlantılarında problem olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir.

F9 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin bağlantı kablolarında sorun oluştuğunu gösterir. Sorunun sebebi bağlantı kabloları yerinden çıkmış da olabilir. Ya da yanlış takılmış da olabilir. Tüketici servis den destek almalı kendi müdahalede bulunmamalıdır.

F8 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin hava akışının sağlanmadığını gösterir. Sorunun sebebi kombinin fan motorunda sorun oluşmasından kaynaklıdır. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basıncının olması gereken değerin altında olduğunu gösterir. Bu durumda kombinin alt kısmında bulunan doldurma musluğunu açarak su basmalısınız. Bar değeri 1,5 olması gerekir. Kombinize daha sonra re set atınız. Bu işlemden sonra düzene girecektir. Servis çağırmanıza gerek yoktur.

F11 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sirkülasyon sorunu yaşandığını gösterir. Kısacası kombinin içindeki suyun dolaşmasına izin vermez. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Arızanın giderilmesi için servis ile irtibat kurması gerekmektedir.

F12 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin voltaj düşüklüğünün olduğunu gösterir. Bu durumda kombinin içindeki parçalar zarar görebilir. Voltaj düzenleyici regülatör kullanılması gerekmektedir. Tüketici servis ile irtibat kurmalıdır.

TOP