Demirdöküm Themafast Kombi Arıza Kodları

F02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava başarısızlığından kaynaklı prosestatın arızalandığını gösterir. Prosestatın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F01/F04 ARIZA KODU: Bu kodların, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Sebebi ise kombiye gaz gelmemesinden kaynaklıdır. Öncelikle vanaların açık olup olmadığını kontrolünü yapmanız gerekir. Vanalar açık ise kombiye birkaç kez re set atmalısınız. Sorun devam ederse kombinizin gaz valfinde veya iyonizasyonunda sorun vardır. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur servis ile irtibata geçmelidir.

F03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava prosestatında problem olduğunu gösterir. Kombi hava akışını sağlayamıyor da diyebiliriz. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

F06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensöründe problem olduğunu gösterir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici arızanın giderilmesi için servis ile iletişime geçmelidir.

F05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklı bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda limit termostat sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis ile iletişime geçilmelidir.

F08 ARIZA KODU: Bu kod, kombide tesisat gidiş suyunu ölçmede görevli olan sensörde sorun oluştuğunu gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arızanın tespiti ve problemin çözümü için servis çağırılmalıdır.

F11 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında sorun meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombi kendini kullanıma kapatır. Ve hiçbir şekilde verim alamayız. Ana kartın tamiri veya değişimi gerekebilir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir işlem yoktur. Servis arayarak destek almalıyız.

F09 ARIZA KODU: Bu kod, kombideki su basıncını ölçmede görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.

F12 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekran kartında ya da kumanda panelinde arıza meydana geldiğini gösterir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Problemin çözümlenmesi için servis çağırmalıdır.

F13 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartında hasar meydana geldiğini gösterir. Kart tamiri veya değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

F15 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin üç yollu vana adı verilen parçasının step motorunda arıza meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alamayız. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis den yardım almalıdır.

F14 ARIZA KODU: Bu kod, kombideki herhangi bir sensörün arızalandığını gösterir. Hangi sensörün arızalandığını öğrenmek için yetkili servis den destek alınmalıdır. Tüketicinin müdahalede bulunacağı bir durum değildir.

F18 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekran kartında problem olduğunu gösterir. Kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servisi arayarak destek alınmalıdır.

F17 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen elektriğin voltajının olması gerekenden düşük olduğunu gösterir. Voltaj düzenleyici regülatör ile kontrolü sağlanmalıdır. Bu durumda elektrikçiden destek alınmalıdır.

F16 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin gaz valfinde sorun oluştuğunu gösterir. Kombi gaz valfindeki sorun yüzünde ateşleme işlemini gerçekleştiremez. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Ne sıcak su alınabilir ne de peteklerden ısı elde edilebilir. Arızanın giderilmesi için tüketici servis den destek almalıdır.

F19 ARIZA KODU: Bu kod, kombideki sıcak su isteğinin olduğunu fakat borudaki istek iletilmediğini gösterir. Kısacası sensörde sorun var diyebiliriz. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis ile iletişime geçmelidir.

F20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin ekran kartı ile uyum sağlayamadığını gösterir. Ekran kartının tamiri ya da değişimi gerekebilir. Eğer ekran kartına müdahalede bulunduysa ve arıza kodu vermeye devam ediyor ise ayarlarının yapılmadığındandır. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den yardım almalıdır.

F22 ARIZA KODU: Bu kod, kombi basıncının olması gerekenden yüksek olduğunu gösterir. Barın 2,7’nin üstünde olduğunu görürüz. Bu durumda öncelikle kaloriferin yanında bulunan müşirden hava alma işlemini yapmalısınız. Bar seviyesi 0 ulaşacaktır. Daha sonra kombinin alt kısmında bulunan doldurma vanasını açarak bar seviyesini 1,5 ulaştırmalıyız.

F21 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin olması gereken değerden düşük olduğunu gösterir. Kombinin alt kısmında yer alan doldurma musluğunu açarak bar seviyesini 1,5 getirmeliyiz. Bu durumda kombide herhangi bir sorun kalmayacaktır.

TOP