Alarko Serena Kombi Arıza Kodları

ALARKO SERENA E35 ARIZA KODU: Kombinizin ekranında E35 arıza kodu belirir ise kombinize birkaç kez reset atmayı deneyin.  Kombiniz halen düzene girmiyor ise güvendiğiniz evinize en yakın kombi ustası çağırarak destek almalısınız.  E35 arızası ne anlama gelir? Brülörde yanma olmasına karşın alevin algılanmadığını ve alevin söndüğünü gösteren arızadır. Bu durumda kombiden verim alınmaz.  Youtube kanalımızdan siz değerli tüketicilerimiz için oluşturduğumuz videolarımızı takip edip izleyebilirsiniz.

ALARKO SERENA E14 ARIZA KODU: Böyle bir arıza ile karşı karşıya geldiğimizde kesinlikle kendiniz müdahalede bulunmayınız. Referans alabileceğiniz bir kombi uzmanından derhal yardım almalısınız. E14 arızası ne anlama gelir?  Hermetik kombilerde atık gaz sisteminde bir problem meydana geldiğini gösterir.  Bu arızaya sebep olan sorunlar prosestat arızalı olabilir. Ana kartta sorun oluşmuş olabilir. Ya da hava akışı görevini gerçekleştiren fanda tıkanma veya farklı bir sıkıntı meydana gelmiş olabilir. Sizler için oluşturmuş olduğumuz youtube kanalımızdan Fatih BANK olarak videolarımızı izleyerek daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

ALARKO SERENA E22 ARIZA KODU: Kombinizin ekranın E22 arıza kodu belirdiği zaman kesinlikle kendiniz müdahalede bulunmayınız. İşine güvendiğiniz referans alabildiğiniz kombi servisi tarafından destek almanız gerekecektir. Youtube kanalımızdan siz değerli tüketicilerimiz için oluşturduğumuz videolarımızı izleyerek daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

ALARKO SERENA H20 ARIZA KODU: H20 arıza kodu servis çağırmadan tüketicinin kendi halledebileceği ufak bir sorundur. H20 arıza kodu kombi tesisatındaki suyun olması gereken değerden düştüğünü gösterir. Böyle bir durumda karşı karşıya gelindiğinde öncelikle kombinin altında yer alan doldurma musluğunu açarak bar seviyesini 1-2 arasına gelecek şekilde su basmalıyız. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sorun ortadan kalkacaktır. Youtube kanalımızdan birebir Fatih BANK tarafından uygulamalı olarak izleyebilir. Daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

ALARKO SERENA E05 ARIZA KODU: Tüketici E05 arıza kodu ile karşı karşıya geldiğinde kendisi müdahalede bulunmamalı. İşine güvendiği kombi uzmanı tarafından yardım almalıdır. E05 arızası ne anlama gelir? Kalorifer sisteminde bulunan ntc sensörünün arızalandığını gösterir. Sensör borularında nem oluşmasından da kaynaklı olabilir. Ya da sensör kablolarında kopukluk meydana gelmişte olabilir. Bu tip durumlarda kombi uzmanının müdahalesi şarttır.

ALARKO SERENA E01 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Sorunun sebebi iyonizasyon ateşleme elektrodunda, gaz armatöründe ya da anakarttan kaynaklı olabilir. E01 arıza kodu ile karşı karşıya geldiğimizde öncelikle kombimize gelen gaz girişini ve dairemize gelen gaz girişini kontrol etmeliyiz. Gaz gelmediğinden kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremiyor olabilir. Daha sonra kombinizi birkaç kez kapatıp açın. Sorun halen devam edecek olursa işine güvenebildiğiniz kombi uzmanından yardım almalısınız. Dilerseniz youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın anlatımıyla sizler için oluşturmuş olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

ALARKO SERENA E02 ARIZA KODU: Öncelikle böyle bir arızada kombinin altında bulunan vanaları ve petek vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Daha sonra cihazınıza reset atmayı deneyin. E02 arızası ne anlama gelir?  Kombi tesisatında bulunan suyun aşırı ısındığını belirten arızadır. Söylemiş olduğumuz işlemleri gerçekleştirdikten sonra halen düzelme görülmüyor ise ana eşanjör kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir. Üç yollu vana arızalı olabilir. Pompada sıkışıklık olabilir. Kalorifer filtresi ya da tesisatı tıkalı olabilir. Kısacası birçok sebepten kaynaklıdır.  Arıza tespiti için işi bilen kombi uzmanının gelmesi şarttır.

ALARKO SERENA E06 ARIZA KODU: Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Arıza tespiti ve çözümü için Alarko kombi servisinden destek alınmalıdır. E06 arızası ne anlama gelir? Sıcak su ntc arızasıdır. Sıcak su sistemindeki ntc sensör borularında kısa devre ya da kopukluk olduğundan ya da sensör boruları nemlendiğinden kaynaklıdır. Youtube kanalımızdan Fatih BANK videolarını takip edebilir daha bilgi sahibi olabilirsiniz.

TOP