Alarko Trendy-D Arıza Kodları

ALARKO TRENDY-D F2 ARIZA KODU: Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. İşine güvendiğiniz kombi ustasından destek almanız gerekecektir. F2 arızası ne anlama gelir? Sıcak su sensöründe problem oluştuğunu gösterir.  Sensör kablolarında kopma ya da kısa devre oluşmuş olabilir. Ya da sensör borularında sorun oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti için uzman yardımı alınmalıdır. Youtube kanalımızdan oluşturmuş olduğumuz Fatih BANK’ın anlatımıyla videolarımızı izleyerek daha verimli bilgi alabilirsiniz.

ALARKO TRENDY-D F0 ARIZA KODU:  Kombinizin tesisat su basıncının düştüğünü ve tesisatın içindeki su dolaşımının olmadığını belirtir. Kombiniz F0 arıza kodunu verdiğinde aynı zamanda İngiliz anahtarı resmide belirir. Tüketici öncelikle kombinin su basıncını kontrol etmelidir. Düşük ise kombinizin altında yer alan mavi veya siyah doldurma musluğunu bulunmaktadır bu musluğu açarak yeşilin ortasına gelene kadar su basmalısınız. Daha sonra reset işlemi uygulayınız. Kombiniz düzene girecektir. Bar seviyesi normale geldiyse ve sorun devam ediyorsa tesisat içindeki su devir daim olmuyordur. Tüketici bu durumda da petek ve kombi altındaki vanaları kontrol etmelidir. Kapalı konumda vana var ise açık konuma getiriniz. Vanalar açık ve sorun devam ediyor ise pompa arızalı olabilir, kalorifer tesisatında ya da filtresinde tıkanıklık olabilir ya da ana eşanjör tıkalı olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için işine güvendiğiniz kombi uzmanından destek almalısınız. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın sizler için oluşturmuş olduğu videoları izleyerek daha verimli bilgi sahibi olabilirsiniz.

ALARKO TRENDY-D F5 ARIZA KODU: Tüketici bu durumda kombiye müdahalede bulunmamalı Alarko kombi servisinden yardım almalıdır.  F5 arızası ne anlama gelir? Kombinizin hava prosestatında problem oluştuğu anlamına gelir. Kısacası hava akışı sorunu da diyebiliriz. Kombinizin bacası yerinden çıkmış da olabilir.  Kombinizin elektronik kartında da sorun oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti için uzman yardımı alınması şarttır.

ALARKO TRENDY-D F3 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensöründe sorun oluştuğunu gösterir. Bu durumda kalorifer peteklerinden ısı alamayız. Sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre oluşmuş olabilir. Sensör borularında da problem oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için Alarko servisinden destek alınmalıdır. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın sizler için oluşturmuş olduğu videoları takip ederek kullanmakta olduğunuz kombileriniz için verim bilgi alabilirsiniz.

ALARKO TRENDY-D F1 ARIZA KODU:  Bu kod, kombinizin limit termostat arıza olduğunu gösterir. Bu arıza kullanmakta olduğunuz kombinizin aşırı ısınmadan kaynaklı olduğunu belirtir. Tüketici bu durumda öncelikle kombinin alt kısmında yer alan vanaları ve petek vanalarını kontrol etmelidir. Kapalı olan vana var ise açık konuma getirmelidir. Ve daha sonra da kombiye reset atmalıdır. Bütün bu uygulamaları yaptıktan sonra kombiniz halen F1 arıza kodunu veriyor ise tüketici kombi uzmanından destek almalıdır.  F1 arızasına sebep olan durumlar; üç yollu vananın konum atlaması veya ortada kalması, pompada sıkışıklık olması, kalorifer tesisatının ya da kalorifer filtresinin tıkalı olma durumu, ana eşanjörün kireçlenmesinden kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için Alarko kombi servisinden destek alınmalıdır.

ALARKO TRENDY-D F4 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme işlemini olduğu fakat alev almadığını belirtir. Bu durumda kombinizden verim alınamaz. Öncelikle tüketici bu durumda gaz giriş vanalarını kontrol etmeli kombiye gazın gelip gelmediğinden emin olmalıdır. Ve daha sonra kombiye R tuşuna basarak reset işlemini gerçekleştirmelidir. Sorun devam ediyor ve herhangi bir gelişme olmuyor ise mutlaka işi bilen referans alabileceğiniz kombi ustasından destek almalısınız. Kombinizin ateşleme veya iyonizasyon elektrotunda sorun olabilir. Elektronik kartında ya da gaz valfinde problem oluşmuş olabilir. Eğer kombiniz ekranında F4 arıza kodu ile birlikte İngiliz anahtarı belirir ise sahte alev anlamına gelmektedir. Gaz vanasına kapalı olmasına rağmen iyonizasyon elektrotunun iyon algıladığını gösterir.  Kombinizin gaz valfinde, elektronik kartında, iyonizasyon elektrotunda sorun olabilir. Tüketici bu durumda kesinlikle cihaza müdahalede bulunmamalıdır. Alarko servisinden destek almalıdır.

TOP