Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları

F1 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma termostatında problem olduğunu gösterir. Kombiniz bu arıza sebebiyle verimli çalışmaz. Termostatın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahale de bulunmamalı. Servis den destek almalıdır.

F0 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin su basıncının olması gerekenden düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici kombinin alt kısmında yer alan doldurma musluğunu açarak kombiye su basmalıdır. Bar 1,5 olmalıdır. Kombinize bu işlemi uyguladıktan sonra düzene girecektir.

F2 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin NTC sensöründe problem meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiniz sıcak su vermez. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici servis den destek almalı kendisi müdahalede bulunmamalıdır.

F5/F6 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava akımında sorun oluştuğunu gösterir. Sorunun sebebi hava prosestatında ya da kombinizin baca sensöründen kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti ve arızanın giderilmesi için servis den destek alınmalıdır.

F4 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yapıp alev almadığını gösterir. Sorunun sebebi kombinizin iyonizasyonunda, gaz grubunda ya da elektrotlarından kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti için tüketici servis ile iletişime geçmelidir.

OC ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava proses atının bağlı duruma geçtiğini gösterir. Bu durumda tüketici birkaç defa kombiye reset atmayı denemeli. Kombi halen aynı arıza kodunu vermeye devam ederse servis den destek almalıdır.

CC ARIZA KODU: Bu kod, kombi prosestatının ya da baca sensörünün iptale alındığını gösterir. Tüketici bu durumda kendi müdahale etmemeli servis den destek almalıdır.

TOP