Demirdöküm Millenium Plus Kombi Arıza Kodları

F2 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava başarısızlığının olduğunu gösterir. Kombiye re set atıldıktan sonra sorun devam edecek olursa kombinizin fan motorunda, bacada ya da hava prosestatında problem olduğunu gösterir. Tüketici bu durumda yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek alınmalıdır.

F1/F4 ARIZA KODU: Bu kodlar, kombinin ateşleme işlemini yapamadığını gösterir. Kombi ateşleme işlemini gerçekleştiremediğinden randıman alınamaz. Tüketici bu durumda kombiye re set atmalıdır. Sorun devam edecek olursa kombinin gaz valfinde ya da iyonizasyonunda sorun meydana gelmiş olabilir. Tüketici arızanın giderilmesi için servis ile irtibat kurmalıdır.

F3 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin fan motorundan aldığı artı basınç ile ana karta atık gaz da problem olup olmadığını aktaran parçada yani hava prosestatında arıza oluştuğunu gösterir. Prosestatın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek alınmalıdır.

F5 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmadan kaynaklı limit sensöründe problem oluştuğunu gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durum müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F9 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe problem olduğunu gösterir. Bu durumda kalorifer peteklerinde ısınma görünmez. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

F6 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe problem olduğunu gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su alınmaz. Arızanın giderilmesi için tüketici servis den destek alınmalıdır.

F11 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin en önemli parçası olan elektronik kartında hasar meydana geldiğini gösterir. Elektronik kart, kombinin içindeki tüm parçaların bağlı olduğu ve yöneltilmesinde görevli olan kombideki en önemli parçalardan bir tanesidir.  Bu durumda kombi çalışmaz. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek alınmalıdır. 

F12 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekran kartında problem olduğunu gösterir. Kart tamiratı veya değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda müdahalede bulunmamalı. Servis den destek alınmalıdır.

F13 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında hasar meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombi kendini çalışmaya kapatır. Tüketici kesinlikle müdahalede bulunmamalı servis den destek alınmalıdır.

F15 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin gaz mekanizmasında step motorunda sorun oluştuğunu gösterir. Step motor adı verilen parça üç yollu vana grubuna aittir. Bu durumda sıcak su kullanımında peteklerinizde ısınabilir. Arızanın tespiti ve arızanın giderilmesi için tüketici servis den destek almalıdır.

F14 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sıcaklığının 95c den daha fazla olduğunu gösterir. Arızanın giderilmesi için tüketici servis çağırmalıdır.

F16 ARIZA KODU: Bu kod, kombi kapalı olduğu halde ateşleme işlemini gerçekleştirmeye devam ettiğini gösterir. Sorunun sebebi kombi iyonizasyonundan kaynaklıdır. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Arızanın giderilmesi için servis den destek alınmalıdır.

F20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin ekran kartı ile uyum sağlamadığını gösterir. Eğer kombiye müdahalede bulunduysa ve ekran kartı değişimi gerçekleştiyse ve sorun devam ediyorsa ayarlarının yapılmadığından kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti ve arızanın giderilmesi için tüketici servis den destek alınmalıdır.

F19 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su talebinde olduğunu fakat boru üstündeki irtibatın sağlanamadığını gösterir. Bu vaziyette kombiden sıcak su alamayız. Arızanın giderilmesi için tüketici servis den yardım almalıdır.

F17 ARIZA KODU: Bu kod, kombiye gelen voltajın olması gerekenden daha düşük olduğunu gösterir. Voltaj düzenleyici regülatör kullanarak ölçüm yaptırılması gerekir. Tüketici bu durumda servis den yardım almalı ve regülatör istediğinde bulunmalıdır.

F21 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin basıncında düşme olduğunu gösterir. Kombinin alt kısmında yer alan doldurma musluğunu açarak kombiye su basmalısınız. Bar 1,5 gelene kadar su basmaya devam etmelisiniz ve re set atmalısınız. Kombiniz bu işlemden sonra düzene girecektir. Servis çağırmanıza gerek kalmayacaktır.

F22 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin bar seviyesinin 1,5 den daha fazla olduğunu gösterir. Kombinizin bar seviyesini kontrol etmelisiniz.  Kombideki fazla suyu peteğin yan kısmından alabilirsiniz. Bu durumda bar 0 kadar düşecektir. Daha sonra kombinin alt kısmında yer alan doldurma musluğunu açarak bar 1,5 gelene kadar su basmalısınız. Kombiniz bu işlemlerden sonra düzene girecektir.

TOP