Alarko Trendy Arıza Kodları

ALARKO TRENDY 40 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin kalorifer peteklerinden ısı alınamaz. Kalorifer ntc sorunu olarak bilinen arıza sensör borularında nemlenmesinden ya da kablolarında kopma veya kısa devre oluşmasından kaynaklanabilir. Kalorifer sensöründe problemde oluşmuş olabilir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin bu durumda müdahale etmemesi işine güvendiği bir kombi ustasından yardım alması gerekecektir. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın sizler için oluşturmuş olduğu videoları izleyerek verimli bilgi alabilirsiniz.

ALARKO TRENDY 50 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Kombiden sıcak su alamayız. Sıcak su ntc arızası diye bilinir. Sensör de arızalı olabilir, borularında nem olabilir ya da sensör kablolarında kopukluk olabilir. Arızanın tespiti için uzman yardımı almalıdır. Kendisi müdahalede bulunmamalıdır. Youtube kanalımızdan videolarımızı takip ederek kombileriniz hakkında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

ALARKO TRENDY 60 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Tüketici bu durumda kesinlikle cihaza müdahale etmemelidir. Kombinizin atık gaz sisteminde arıza meydana gelmiştir. Arızanın tespiti ve çözümü için Alarko servisinden destek alabilirsiniz. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın sizler için oluşturmuş olduğu videoları izleyerek verimli bilgi alabilirsiniz.

ALARKO TRENDY 60 VE 70 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin bar basıncının düştüğünü ve tesisatta su olmadığı gösterir. Tüketici bu durumda kombinizin alt kısmında yer alan su doldurma musluğunu açarak bar seviyesini 1,5 çıkartmalıdır. Bu işlemden sonra kombi normale dönecektir. Bar seviyesi artık normalse fakat led halen yanıp sönüyor ise tesisatta su devir daim işlemi olmuyordur. Bunun sebebi ise pompada sorun olabilir, kalorifer vanaları kapalı olabilir, ana eşanjörde problem oluşmuş olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Bu durumda tüketici arızanın tespiti ve çözümü için Alarko servisinden destek almalıdır.

ALARKO TRENDY 60 VE 80 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Alarko Trendy kombi modellerinde hermetik ve bacalı çeşidi olduğu için arıza durumunda arızalı parçalarda değişiklik gösterebilir. Hermetik ve bacalı kombilerde atık gaz sistemi değişmektedir. Atık gaz sistemi iki kombi çeşidini birbirinden ayıran en önemli özelliktir. Örnek verelim hermetik kombilerde fan ile hava akışı sağlanır. Bacalı kombilerde ise baca ile hava akışı sağlanır. Bu durumda hermetik kombilerde fan, ana kart ya da prosestat arızalı olabilir, hava akım borusu yerinden çıkmış olabilir. Bacalı kombilerde ise; baca tıkanmış, baca çekmiyor olabilir ya da baca sensörü arızalanmış olabilir. Tüketici bu durumda kendisi kesinlikle müdahalede bulunmamalı işine güvendiği kombi ustasından yardım almalıdır. Youtube kanalımızdan siz değer takipçilerimiz için Fatih BANK’ın anlatımıyla oluşturmuş olduğumuz videolarımızı izleyerek daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

ALARKO TRENDY 70 VE 80 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Kullanmakta olduğunuz kombinizin aşırı ısınmadan dolayı kendini kullanıma kapatmıştır. Tüketici öncelikle kombinin alt kısmında yer alan vanaları ve petek vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Kapalı ise açık konuma getirmelidir. Daha sonra kombiye birkaç kez reset atılmalıdır. Bu işlemleri uyguladıktan sonra sorun devam ediyor ise mutlaka Alarko servisini arayarak destek alınmalıdır. Kombinin kalorifer tesisatında ya da kalorifer filtresinde tıkanma olabilir. Ana eşanjörün de kireçlenme veya tıkanıklık söz konusu olabilir. Pompa da sıkışıklık olabilir veya üç yollu vana konum atlamış ya da ortada kalmış olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için Alarko servis den destek alınmalıdır.

ALARKO TRENDY 80 LEDİ YANIP SÖNÜYORSA: Kullanmakta olduğunuz kombinizin alev oluşturmadığını belirtir. Bu durumda kombinizden hiçbir şekilde verim alınamaz. Öncelikle tüketici gaz vanalarını kontrol etmeli kombiye gazın gelip gelmediğinden emin olmalıdır. Gaz geldiğinden emin olunursa kombiye birkaç kez reset işlemi uygulanır. Çözüm alınamaz ise kombiye bir uzman tarafından bakılmalıdır. Kombinizin gaz armatöründe sorun olabilir, iyonizasyon elektrotlarında sorun olabilir ya da anakartta problem olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için Alarko servisinden yardım alınmalıdır. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın siz değerli tüketicilerimiz için oluşturmuş olduğu videoları izleyerek daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

TOP