Eca Confeo Dijital Arıza Kodları

ECA CONFEO T2 ARIZA KODU: Bu arıza durumunda tüketicinin müdahalede bulunmaması gerekir. Arızanın tespiti ve çözümü için işi bilen bir kombi uzmanından destek alınmalıdır. T2 arıza kodu ne anlama gelir? Baca sensöründe bir problem oluştuğundan dolayı kombi kendini kullanıma kapatmıştır. Bu durum sadece bacalı kombilerde oluşur. Baca tıkalı olabilir, çekim gücü düşmüş olabilir. Baca sensörü çalışma esnasında dışına çıkar bu durum 15 sn fazla sürerse kombi kendini kullanıma kapatır. Kombi ustasının gelip arıza tespiti yapması gerekir. 

ECA CONFEO T6 ARIZA KODU: Tüketicinin müdahalede bulunabileceği bir durum değildir. Bu durum sadece bacalı kombilerde görünür. T6 arızası ne anlama gelir? Baca sensöründe bir sorun oluştuğunu gösterir. Baca sensörü kablolarında kısa devre ya da kopukluk oluşmuş olabilir. Bu vaziyette tüketici referans alabileceği özellikle korsan olmamasına dikkat ederek kombi ustasından destek almalıdır. 

ECA CONFEO E5 ARIZA KODU: Kombinizin prosestatında bir sorun oluşmasından kaynaklıdır. Prosestat kabloları birbirine temas etmiş olabilir. Kablolar kısa devre yapmış da olabilir. Öncelikle tüketici kombinin R tuşuna basarak kombiye reset atmalıdır. Bir süre bekledikten sonra sorun halen devam ediyor ise işine güvendiği kombi servisinden arızanın tespiti ve çözümü için yardım almalıdır. 

ECA CONFEO E4 ARIZA KODU: Kombinizin prosestatında bir problem meydana gelmiştir. Prosestat kablolarında kopukluk ya da bağlantılarında bir sorun oluşmuş olabilir. Tüketici öncelikle kombiye birkaç kez reset atmalıdır. Sorun düzelmez ise kombinizin kesinlikle prosestatında ya da anakartında problem meydana gelmiştir. Fanıda kontrol ettirmenizde fayda olacaktır. 

ECA CONFEO T1 ARIZA KODU: Tüketicinin müdahalede bulunabileceği bir arıza değildir. Kombinizin içindeki suyun aşırı ısınmasından kaynaklanan bir arızadır. Bu arıza durumuna uzman tarafından müdahalede bulunmaz ise E3 arıza koduna döner ve kombiniz kendini kullanıma kapatır ve kitlenir. 

ECA CONFEO E3 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin limit termostatının aşırı ısınmasından kaynaklanarak kendini kullanıma kapattığını gösterir. Hermetik ve bacalı kombilerde bu sorun meydana gelebilir. Tüketici öncelikle kombinin kış konumunda olup olmadığını kontrol etmelidir. Daha sonra kombinin alt kısmında yer alan vanaların ve peteklerin yan kısmında bulunan vanaların açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Daha sonra kombiye birkaç kez reset işlemi uygulamalıdır. Eğer kombinizde bir düzelme görünmüyor ve arıza kodunu vermeye devam ediyor ise kombinizin ana eşanjöründe tıkanıklık olabilir, tesisatta veya kalorifer filtresinde tıkanıklık olabilir, baca da tıkanıklık olabilir ve bundan kaynaklı baca çekim gücünde yetersizlik olabilir. Pompa da sıkışıklık olabilir ya da üç yollu vana da sorun meydana gelmiş olabilir. Bu durumda birçok sebepten kaynaklı arızalar olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için kombi servisinin gelip yerinde tespit yapması gerekir. 

ECA CONFEO T3 ARIZA KODU: Kombinizin kalorifer sensöründe sorun oluştuğunu gösterir. Bu durumda kaloriferlerinizden istenilen sıcaklık elde edilmez ya da hiç ısınma gerçekleşmez. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Sensör kablo bağlantıları da kontrol edilmelidir. Tüketicinin müdahalede bulunabileceği bir durum yoktur. İşine güvendiğiniz bir kombi uzmanından destek almanız gerekecektir. Arıza kodlarının açıklamaları ve çözümleri Fatih BANK tarafından yorumlanmıştır. 

ECA CONFEO T7 ARIZA KODU: Tüketicinin bu arıza karşısında yapabileceği bir işlem yoktur. T7arıza kodu ne anlama gelir? Kombinin dış hava sensöründe bir problem oluştuğunu ya da elektriksel bir arıza meydana geldiğini anlamına gelir. Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Bulunan kombilerde ise dışarıdaki hava sıcaklığına göre çalışır. Bulunmayan kombiler ise ayarlanan ısıya göre çalışma gösterir. Arızanın tespiti ve çözümü için referans alabildiğiniz bir kombi ustasının gelip yerinde tespit yapması gerekir. 

ECA CONFEO T5 ARIZA KODU: Tüketicinin müdahalede bulunabileceği bir arıza değildir. Sıcak su sensörü arızası olarak da adlandırabiliriz. Bu durumda kombinizden sıcak su alamazsınız. Sensörün kabloları ve bağlantılarında da problem oluşmuş olabilir. Sensörün değişimi ya da tamiri de gerekebilir. Arızanın tespiti ve çözümü için işi bilen kombi uzmanından destek almanız gerekecektir. 

ECA CONFEO Y1 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kombinizin gaz valfinin ateşleme sırasında problem meydana geldiğini gösterir. Tüketici öncelikle kombiye birkaç kez reset işlemi uygulamalıdır. Eğer düzelme görünmez ise korsan olmamasına dikkat ederek işinde profesyonel olan kombi ustasını çağırarak destek almalısınız. 

ECA CONFEO P1 ARIZA KODU: Kombinizin su basıncında düşme olmasından kaynaklı sorundur. Bu durumda tüketici servisi aramadan kendisi müdahale etmelidir. Öncelikle kombinin altında yer alan su doldurma musluğunu açarak bar seviyesini 1-2 arasına gelene kadar su basmalıdır. Daha sonra musluğu kapatmalısınız. Kombiniz bu işlemi uyguladıktan sonra düzene girecektir ve çalışmaya devam edecektir.

ECA CONFEO E1 ARIZA KODU: Kombinizin alev oluşmaması ya da algılayamadığından dolayı ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Tüketici öncelikle daireye ve kombi gelen gaz girişlerini vanalarını kontrol etmeli. Dört gözlü ocağı açarak gazın olup olmadığını kontrol etmelidir. Eğer gazın gelmesinde bir problem gözükmüyor ise kombinize birkaç kez reset işlemi uygulayınız. Kombinizde halen bir düzelme görünmüyor ise kombinizin anakartında, ateşleme elektrotunda ya da iyonizasyonda, gaz armatöründe problem meydana gelmiş olabilir. 

ECA CONFEO D1 ARIZA KODU: Kullanmak olduğunuz kombinizin alev devresinde bir sorun meydana gelmesinden kaynaklıdır. Tüketici öncelikle kombiye bir kez reset atmalı düzelme görünmez ise birkaç kez reset atmalıdır. Halen düzelme görünmez ise arızanın tespiti ve çözümü için referans alabileceğiniz bir kombi servisi tarafından yardım alınmalıdır. 

ECA CONFEO E2 ARIZA KODU: Kombinizin gaz valfinin kapalı olmasına rağmen alevin algılanmasından kaynaklı problemdir. Tüketici bu durumda öncelikle cihaza birkaç kez reset atmalıdır. Eğer düzelme görünmez ise kombinizin gaz valfinde, iyonizasyon elektrotunda veya anakartında problem meydana gelmiş olabilir. 

ECA CONFEO C1 ARIZA KODU: Kombinizin elektronik kartından iletişim sağlanamadığını gösteren bir arızadır. Tüketici sadece kombiye reset işlemini uygulamalıdır. Eğer düzelme görünmez ise güvendiği bir kombi servisinden yardım almalıdır. 

ECA CONFEO A1 ARIZA KODU: Kullandığınız kombinizin elektrik voltajında düşme olmasından kaynaklı sorundur. Tüketici bu durumda öncelikle bir süre beklemelidir. Elektrik voltajları kendiliğinden bazen düzene girebiliyor. Eğer düzelme görünmez ise mutlaka işine güvendiğiniz referans alabildiğiniz kombi ustasını çağırarak regülatör ile ölçüm yapmalıdır. Ve arızayı tespit etmesi gerekir. Bu durumda kombinizin ana kartında problem meydana gelmiş olabilir. Fatih BANK servisinden hizmet almak isterseniz 542 764 0178 numaradan ulaşabilirsiniz. Youtube kanalımızıda takip ederek Fatih BANK videolarını izleyebilir daha verimli bilgi sahibi olabilirsiniz.

TOP