Demirdöküm Vinto Kombi Arıza Kodları

F1/F4 ARIZA KODU: Bu kodların, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Sebebi ise kombiye gaz gelmemesinden kaynaklıdır. Öncelikle vanaların açık olup olmadığını kontrolünü yapmanız gerekir. Vanalar açık ise kombiye birkaç kez re set atmalısınız. Sorun devam ederse kombinizin gaz valfinde veya iyonizasyonunda sorun vardır. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur servis ile irtibata geçmelidir.

F2 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava akışında sorun olduğunu gösterir. Prosestatın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F5 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklı bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda limit termostat sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis ile iletişime geçilmelidir.

F3 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava akışında problem olduğunu gösterir. Sorunun sebebi prosestattan kaynaklıda olabilir. Arızanın tespiti ve çözülmesi için servis den destek alınmalıdır.

F6 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer sensöründe problem oluştuğunu gösterir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis den yardım alınmalıdır.

F9 ARIZA KODU: Bu kod, kombideki su basıncını ölçmede görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici destek için servis ile iletişime geçmelidir.

F12 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin ekran kartından sinyal alamadığını gösterir. Ekran kartının tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda servis ile iletişime geçmelidir.

F11 ARIZA KODU: Bu kod, kombideki elektronik kartta sorun oluştuğunu gösterir. Elektronik kartta kombi içindeki tüm paçalar bağlıdır. Bu durumda kombi kendini kullanıma kapatır ve verim alamayız. Kartın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F13 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında problem olduğunu gösterir. Ana kartın değişimi ya da tamiri gerekebilir. Tüketici kesinlikle müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F15 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin gaz mekanizmasında sorun oluştuğunu gösterir. Üç yollu vana step motor arızası da diyebiliriz. Problemin çözülmedi için tüketici servis den destek almalıdır.

F14 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin kalorifere gönderdiği suyun 95c den daha yüksek olduğunu gösterir. Sorun devam ederse daha farklı arızalara yol açabilir. Tüketici arızanın giderilmesi için servis den destek almalıdır.

F16 ARIZA KODU: Bu kod, kombi kapalı olduğu halde alevin devam ettiğini gösterir. Sorunun sebebi gaz armatöründe ya da iyonizasyondan kaynaklı olabilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis ile iletişime geçilmelidir.

F17 ARIZA KODU: Bu kod, kombiye gelen elektrik voltajında düşüklük olduğunu gösterir. Kombi bu durumda çalışmaması lazım eğer çalışırsa kombi içindeki parçalar zarar görebilir. Voltaj düzenleyici olarak bilinen regülatör kullanılması lazım. Tüketici servis ile iletişime geçmelidir.

F19 ARIZA KODU: Bu kod, kombideki sıcak su isteğinin olduğunu fakat borudaki istek iletilmediğini gösterir. Kısacası sensörde sorun var diyebiliriz. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis ile iletişime geçmelidir.

F18 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmakta olduğunuz kombinizin ekran kartında sorun olduğunu gösterir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Problemin çözülmesi için kart tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu durumda servis den destek alınmalıdır.

F22 ARIZA KODU: Bu kod, kombi basıncının olması gerekenden yüksek olduğunu gösterir. Barın 2,7’nin üstünde olduğunu görürüz. Bu durumda öncelikle kaloriferin yanında bulunan müşirden hava alma işlemini yapmalısınız. Bar seviyesi 0 ulaşacaktır. Daha sonra kombinin alt kısmında bulunan doldurma vanasını açarak bar seviyesini 1,5 ulaştırmalıyız.

F21 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin olması gereken değerden düşük olduğunu gösterir. Kombinin alt kısmında yer alan doldurma musluğunu açarak bar seviyesini 1,5 getirmeliyiz. Bu durumda kombide herhangi bir sorun kalmayacaktır.

F20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin ekran kartı ile uyum sağlayamadığını gösterir. Ekran kartının tamiri ya da değişimi gerekebilir. Eğer ekran kartına müdahalede bulunduysa ve arıza kodu vermeye devam ediyor ise ayarlarının yapılmadığındandır. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den yardım almalıdır.

TOP