Eca Confeo Plus Kombi Arıza Kodları

ECA CONFEO PLUS 20 ARIZA KODU: Kombinizin gaz valfi devresinde bir problem meydana gelmiştir. Bu durumda tüketicinin kombiye sadece reset atmalıdır. Eğer reset işlemini gerçekleştirdikten sonra sorun devam ediyor ise işi bilen bir kombi uzmanından destek alınmalıdır. 

ECA CONFEO PLUS 40 ARIZA KODU: Kombinizin su bar seviyesinin 1 in altına düştüğünü gösterir. Bu durumda kombi kendini kullanıma kapatır ve hiçbir şekilde verim alınamaz. Tüketici bu durumda öncelikle kombinin alt kısmında doldurma musluğu bulunmaktadır. Musluğun rengi mavidir. Onu açarak arıza kodu geçene kadar su basma işlemini uygulamalısınız. Düzelme görünmez ise bir de reset işlemini uygulayınız. Kombiniz düzene girecektir. Eğer halen arıza devam edecek olursa kombi servisi çağırmanız gerekmektedir. Su basma işlemini görsel olarak görmek isterseniz de youtube kanalımızdan Fatih BANK videolarını izleyerek daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

ECA CONFEO PLUS 32 ARIZA KODU: Tüketici bu arıza durumunda bir süre beklemeli eğer düzelme görünmez ise cihaza asla müdahalede bulunmamalıdır. 32arızası ne anlama gelir? Kombiye gelen voltaj değeri 220V olması gerekir. Eğer voltaj değeri 160V altına düşerse kombiniz 32arıza kodu verir. Genellikle bu arızalar kış mevsiminde karşımıza çıkar. Bu durumda elektronik kart hasar görmüşte olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için korsan olmamasına dikkat ederek işi bilen bir kombi uzmanından destek almanız gerekecektir. 

ECA CONFEO PLUS 11 ARIZA KODU: Tüketici bu arıza durumunda cihaza birkaç kez reset atmalıdır. Eğer düzelme olmaz ise işine güvendiğiniz bir kombi servis den destek almanız gerekecektir. 11arıza kodu ne anlama gelir? Kombinizin gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor anlamına gelmektedir. Kısacası yalancı alev sinyali de diyebiliriz.  Bu durumda gaz valfinde de, elektronik kart da ya da iyonizasyon elektrotunda sorun oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için kombi servisinden destek almalısınız. 

ECA CONFEO PLUS 05 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kombinizde alev kaybı meydana geldiğini gösterir. Bu durumda tüketici kombiye birkaç kez reset işlemini gerçekleştirmelidir. Sorun devam edecek olur ise işi bilen bir kombi servisinden destek almanız gerekecektir. Kombinizin gaz valfinde, elektronik kartında ya da iyonizasyon elektrotunda sorun oluşmuş olabilir. 

ECA CONFEO PLUS 04 ARIZA KODU: Cihazınızın ateşleme işlemini gerçekleştiremediğinden kaynaklanan arızadır. Tüketici öncelikle cihaza birkaç kez reset işlemini gerçekleştirmelidir. Eğer sorun devam eder ise gaz giriş vanaların açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Eğer vanalar açık konumda ise kombinizin gaz armatöründe, elektronik kartında, ateşleme elektrotunda ya da iyonizasyon elektrotunda problem oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için kombi servisi çağırmalısınız. Lütfen kombi ustası, kombi servisinin korsan olmamasına dikkat ediniz. Youtube kanalımızdan Fatih Bank adına videoları takip edip ve izleyerek daha verimli bilgi alabilirsiniz.

ECA CONFEO PLUS 14 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su sensöründe arıza meydana gelmiştir. Sensör bağlantılarında kopukluk veya kısa devre de meydana gelmiş olabilir. Ya da sensör borularında nemde oluşmuş olabilir. Birçok sebepten kaynaklanabilir. Arızanın nereden kaynaklandığını bulmak için referans alabileceğiniz kombi ustasından yardım almalısınız. Lütfen korsan tamirci ya da korsan servis olmamasına dikkat ediniz.

ECA CONFEO PLUS 12 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kalorifer devresi gidiş suyu sensöründe problem meydana gelmiş olabilir. Tüketicinin müdahalede bulunabileceği bir durum yoktur. Kablolarında kopukluk ya da kısa devre de oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti için kombi uzmanından destek alınması gerekir. 

ECA CONFEO PLUS 06 ARIZA KODU: Kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan bir arızadır. Tüketici öncelikle kalorifer peteklerinin vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Kapalı konumda ise açık konuma getirmelidir. Bar seviyesi olması gerekenden düşük ise su basma işlemi uygulanmalıdır. Ve kombiye birkaç kez reset işlemi uygulanmalıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra arıza devam ediyor ise Eca kombi servisinden destek almanız gerekecektir. 

ECA CONFEO PLUS 01 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kombinizin kalorifer devresi su sıcaklığının aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır. Öncelikle tüketici kalorifer petek vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Evinizde bulunan kalorifer peteklerinin en az 3 tanesi açık konumda olmalıdır. Kombinize birkaç kez reset atmalısınız. Eğer arıza devam edecek olursa birçok sorundan kaynaklanabilir. Kalorifer filtresi veya tesisatı tıkalı olabilir, pompada sıkışıklık olabilir, üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir, ana eşanjörde tıkanıklık veya kireçlenme olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için kombi uzmanından yardım almanız daha mantıklı olacaktır. 

ECA CONFEO PLUS 24 ARIZA KODU: Kombinizin hava basınç anahtarı sorunu olarak bilinir. Hermetik kombilerde fan arıza ile sıkça karşılaşabiliyoruz. Tüketicinin bu durumda yapabileceği bir işlem yoktur. Kablolarda kopma söz konusu olabilir ya da bağlantının yerinden çıkmış da olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için işine güvendiğiniz bir kombi ustasından yardım almalısınız. Fatih Bank Eca Kombi Servisinden destek almak isterseniz 0542 764 0178 numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. Youtube kanalımızdan Fatih Bank’ın siz değerli tüketicilerimiz için oluşturmuş olduğu videoları izleyerek kombileriniz hakkında daha verimli bilgi sahibi olabilirsiniz.

TOP