Buderus GB 162 Kombi Arıza Kodları

BUDERUS GB 162 OA ARIZASI: Bu kod, sistemde aşırı ısınmadan kaynaklı bir problem olduğunu gösterir. Peteklerimizin hepsi açık mı kontrolü sağlanmalıdır. Sorunun sebebi tesisat filtresi tıkalı olabilir. Ya da sistemde hava olabilir.  İşi bilen kombi tamircisi tarafından cihazınıza bakılmasını öneririz.

BUDERUS GB 162 2E ARIZASI: Bu kod, sistem basıncının olması gerekenden daha yüksek olduğunu gösterir.  Cihaza doldurma musluğunu açarak su doldurmalıyız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz düzene girecektir. Eğer kombi arıza vermeye devam ederse servis çağırmanızda fayda olacaktır.

BUDERUS GB 162 OY ARIZASI: Bu kod, kombinizin sistem basıncında bir problem olduğunu gösterir. Öncelikle sistemde yeterli su olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer bar seviyesi 1-2 arasında değilse kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açarak barı olması gereken seviyeye getirmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz düzenli bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

BUDERUS GB 162 2F/2L/2U/4C ARIZASI: Bu kod,  gidiş dönüş kalorifer sistemi sıcaklar sensörleri tutarsız değerler gördüğünü gösterir. Bu durumda gidiş ve dönüş sensörleri farklı sıcaklar ölçüyor demektir. Öncelikle tüketici petek vanalarının açık mı kapalı mı kontrol etmeli. Eğer vana kapalı ise açık konuma getirmeli. Sistemin havası alınmalıdır.  Sorun devam ediyor ise servis den destek alınmalıdır.

TOP