Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları

F2 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su ntc’sinde bir problem meydana geldiğini gösterir. Bu vaziyette kombimizden sıcak su alamayız. Sorunun sebebi ise sensör arızasından kaynaklıdır. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahale etmemeli yetkili servis den destek alınmalıdır.

F1 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Kullanmakta olduğunuz kombinizin limit termostatında sorun meydana gelmiştir. Tamiri ya da parça değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek alınmalıdır.

F3 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisata gönderdiği suyun ölçmede görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahale de bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F5 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava akışını gerçekleştiremediğini gösterir.  Kombinizin hava prosestatında problem oluşmasından bu arıza meydana gelmiştir. Arızanın giderilmesi için tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

F4 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Kombinizin gaz valfinde veya iyonizasyonunda sorun oluşmuş olabilir. Bu durumda kullanmış olduğumuz kombiden verim alamayız. Tüketici arızanın giderilmesi için kendi müdahale etmemeli servis den destek almalıdır.

F6 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin tesisata gönderdiği suyun dönüş değerini ölçmede görevli olan sensörde arıza meydana geldiğini gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Servis den destek alınmalıdır.

F8 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisata gönderdiği suyun değerini ölçmede görevli olan sensörün aşırı ısınmadan kaynaklı bir arıza olduğunu gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F7 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştirmediğini gösterir. Sorunun sebebi kombinin gaz armatöründe dedir. Arızanın giderilmesi için tüketici servis çağırmalıdır.

F9 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava prosestatında problem meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombinin hava akışı sağlanamaz.  Arızanın giderilmesi için öncelikle tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir.

F10 ARIZA KODU:  Bu kod, kombi basıncının olması gereken değerin altında olduğunu gösterir. Kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açarak barı 1,5 getirmeniz gerekecektir. Daha sonra cihaza reset atmalısınız. Kombiniz normal çalışmaya devam edecektir.

F12 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu (165 V altında olduğunu) gösterir. Bu durumda tüketici elektriçi çağırmalı regülatörle ölçüm yaptırmalıdır. Arıza biran önce çözümlenmez ise kombinin içinde bulunan parçalar zarar görebilir.

F11 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmakta olduğunuz kombinizin içindeki su akışının sağlanmadığını gösterir. Tüketici bu durumda kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F13 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer içindeki gidiş ve dönüş sensörlerinin arasında sıcaklık farkı oluştuğunu gösterir. Bu durumda kombiniz F13 arıza kodunu verir. Arızanın çözülmesi için tüketici servis den destek almalıdır.

TOP