Süsler Kombi Arıza Kodları

Sevgili Süsler Kombi kullanıcıları, bazı aralıklarla karşılaştığınız arıza kodlarının açılımları ve çözümleri detaylıca bilginize sunulmuştur.

SÜSLER KOMBİ E1 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kombinizin suyunda eksilme olduğundan dolayı cihazınız E1 Arıza kodunu verir. Öncelikle tüketici kombinin altında bulunan su doldurma musluğunu açarak 1,5 gelene kadar su basmalısınız. Bar göstergesi 1,5 geldiği zaman su doldurma vanasını kapatınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz düzene girecektir. Eğer su doldurma musluğunu açtığınız halde su basamıyor iseniz muslukta tıkanıklık ya da arıza meydana gelmiş olabilir. Bu durumda da en yakın kombi ustasından destek alınmalıdır.

SÜSLER KOMBİ E0 ARIZA KODU: Tüketici E0 arıza kodu ile karşılaştığında öncelikle kombiye birkaç defa reset atmalıdır. Reset işlemini gerçekleştirdikten sonra sorun devam eder ise en yakın servis den destek almalısınız. E0 Arıza kodu ne anlama gelir? Kombinizin anakartında bir problem oluşmuş olabilir. Bu durum geçicide olabilir. Bunu anlamak için reset işlemi uygulamak gerekir. Ama devam ediyor ise bir de evinize gelen voltajı ölçtürmek gerekir. Ölçümde 230V üstünde ya da 197V altında çıkar ise anakartta problem meydana gelmiş olabilir. Kombi ustasının yerinde tespit etmesi gerekecektir.

SÜSLER KOMBİ E2 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmakta olduğunuz kombinizin ateşleme esnasında bir problem meydana geldiğini gösterir. Kombinizin ateşleme trafosu bozuk olabilir, iyonizasyon bujisi çatlak olabilir, ana kartta bir hasar meydana gelebilir, baca fanında bir sorun olabilir, ateşleme bujilerinde şaseye atlama olmasından kaynaklanabilir. Tüketicinin kendi müdahalede bulunabileceği bir işlem değildir. Servis den mutlaka destek alınmalıdır.

SÜSLER KOMBİ E4 ARIZA KODU: Tüketici E4 Arıza kodunu kombi ekranında gördüğünüzde öncelikle birkaç kez reset işlemini uygulayınız. Eğer düzene girmiyor ve arıza kodunu vermeye devam ediyor ise kombinizin kullanım suyu sensöründe bir problem oluşmuştur. Sensörün değişimi veya tamiri gerekebilir. Bu durumda tüketici kombi ustasından yardım almalıdır.

SÜSLER KOMBİ E3 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kombinizin kalorifer devresi sensöründe bir problem meydana gelmesinden kaynaklıdır. Öncelikle tüketici kombi ekranında E3 arıza kodunu gördüğü zaman kombiyi kapatıp biraz bekleyip tekrar yeniden başlatmalıdır. Bu işlemi 3 kez yapabilir. Eğer düzelme görünmüyor ise kombinizin kalorifer devresi sensöründe sorun meydana gelmiştir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda kombi ustasından yardım almalıdır.

SÜSLER KOMBİ E6 ARIZA KODU: Kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanabilir. Tüketici öncelikle birkaç kez reset atmalıdır. Eğer düzelme görünmüyor kombinizin kalorifer filtresinde tıkanıklık oluşabilir. Plakalı eşanjörde ya da ana eşanjörde tıkanıklık olabilir. Üç yollu vanada problem oluşmuş olabilir veya pompa randımanlı çalışmıyor olabilir. Birçok sebepten kaynaklanabilir. Bu durumda arızanın tespiti ve çözümü için servis den destek alınması gerekir.

TOP