Alarko Yeni Serena Kombi Arıza Kodları

ALARKO SERENA F0 ARIZA KODU:  Kombinizin su basıncı olması gereken değerden düşük olduğunu gösteren hata kodudur. Servis çağırmanıza gerek yoktur. Kendiniz müdahalede bulunabilirsiniz. Öncelikle kombinizin alt kısmında yer alan doldurma musluğunu açarak bar seviyesini 1,5 gelene kadar su basmalıyız. Daha sonra reset tuşuna basarak kombinize reset atınız. Kombiniz bu işlemlerden sonra düzene girecektir. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın anlatımıyla kombiye nasıl su basılır videolarımızı izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

ALARKO SERENA F5 ARIZA KODU: Tüketici kesinlikle müdahalede bulunmamalıdır. İşine güvendiği kombi uzmanından arıza tespiti ve çözümü için yardım almalıdır. F5 arızası ne anlama gelir?  Kombinizin hava akışını sağlayan fanda bir problem olduğunu anlamına gelir. Hava akışını sağlamada görevli olan prosestatta da problem oluşmuş olabilir. Ana kartta arıza ya da baca nın yerinden çıkmasından da kaynaklı olabilir. Kısacası birçok sebep den kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için kombi uzmanının müdahalede bulunması şarttır.

ALARKO SERENA F1 ARIZA KODU: Kullanmakta olduğunuz kombiniz aşırı ısınma nedeni ile kendini kullanıma kapatmıştır. Tesisatın içinde bulunan suyun olması gerekenden fazla ısındığından kaynaklı bir sorundur. Tesisatın içindeki suyun fazla ısınmasına sebep olan nelerdir? Ana eşanjörde tıkanma ya da kireçlenme, üç yollu vanada oluşan ortada kalma ya da konum değiştirme, kalorifer tesisatında ya da filtresinde tıkanıklık, pompada oluşan sıkışmadan kaynaklıda olabilir. Birçok sebepten kaynaklı olabilir. F1 arıza kodu ile karşı karşıya geldiğimizde öncelikle kombiye reset atmalıyız. Eğer düzelme görünmez ise mutlaka işine güvendiğiniz kombi uzmanından yardım almalısınız.

ALARKO SERENA F3 ARIZA KODU: Kombinizin kalorifer tesisatında bulunan ntc sensöründe sorun oluşmuştur. Kalorifer peteklerinizden ısı elde edilemez. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Ntc sensörü kablolarında kısa devre ya da kopukluk olabilir. Ya da borularında da problem oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti ve çözümü için tüketici kendi müdahalede bulunmamalı işine güvendiği kombi ustasından yardım almalıdır. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın anlatımıyla siz değerli takipçilerimiz için oluşturduğumuz videolarımızı izleyerek daha verimli bilgi alabilirsiniz.

ALARKO SERENA F2 ARIZA KODU: Tüketicinin yapabileceği bir işlem değildir. Muhakkak işi bilen kombi ustasından destek alınmalıdır. Kombiniz F2 arıza kodunu verdiğinde kombinizden sıcak su alamazsınız. Bu duruma sıcak su ntc sorunu da diyebiliriz. F2 arızasına sebep olan sorunlar nelerdir? NTC borularında nem oluşmasından, NTC kablolarında kısa devre ya da kopukluk oluşmasından kaynaklı sorunlar olabilir. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın siz değerli tüketicilerimiz için oluşturmuş olduğumuz videolarımızı takip ederek daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

ALARKO SERENA F4 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştirdiğini fakat alevin oluşmadığından oluşan bir arızadır. Kombi bu durumda kendini kullanıma kapatır. Öncelikle yapılması gereken dairenize gelen gazı kontrol edin. Vanalar açık konumda ise ve gaz da herhangi bir problem yok ise birde kombiye reset işlemi uygulayınız. Sonuç değişmiyor ve halen hata vermeye devam ediyorsa artık kombi uzmanının çağırılma vakti gelmiş demektir. F4 arızasına sebep olan sorunlar neler olabilir? Gaz valfinde, elektrotların tıkanması ya da arızalanması, ana kartta bir hasar meydana gelmesinden de kaynaklı sorunlar olabilir. Kombinizin ekranında F4 arızası ile anahtar sembolü ise yalancı alev anlamına gelir. Gaz armatöründe, ana kartta veya iyonizasyon elektrotunda sorun oluşmuş olabilir. Bu durumda tüketici müdahalede bulunmamalı biran önce işi bilen kombi ustasından yardım almalıdır.

TOP