Demirdöküm Solaris Kombi Arıza Kodları

F0 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinizin altında bulunan doldurma musluğunu açarak barın 1,5 gelene kadar su basmalısınız. Su basma işlemi bittikten sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir. Servis çağırmanıza gerek kalmayacaktır.

F2 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su arızası olduğunu gösterir. Kombinizden 1 saat kadar sıcak su alırsınız fakat 2-3 saat sıcak su alamazsınız. Arızanın giderilmesi için sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici servis den destek almalıdır.

F1 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin aşırı ısınma termostatında problem olduğunu gösterir. Aşırı ısınma termostatı kombinizin aşırı ısınmalarında korumak amacı ile devreye girer. Tüketici müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

F5/F6 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava akımında problem olduğunu gösterir. Sorunun sebebi baca sensöründe ya da hava prosestatından kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti ve arızanın çözümü için tüketici servis den destek almalıdır.

F4 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda kombiden verim alamayız. Sorunun sebebi gaz armatürü, ana kart, elektrotlarda ya da iyonlardan kaynaklı olabilir. Arızanın tespiti için servis çağırılması şarttır.

OC ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin baca sensörünün ya da hava prosestatında bağlı durumda kaldığını gösterir. Çok sık görülen bir kod değildir. Kombinize birkaç defa re set atmayı deneyin. Halen düzelmiyor ise servis den yardım alınması gerekir.

CC ARIZA KODU: Bu kod, hava prosestatının ya da baca sensörünün bağlılığının iptal edildiğini gösterir. Bu durumda kombiden hiçbir şekilde verim alınamaz. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

TOP