Vaillant Ecovit Kombi Arıza Kodları

F00 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmış olduğunuz kombinizin tesisata gönderdiği suyun ölçümünde görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörünün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici yetkili servis den destek almalıdır.

F13 ARIZA KODU: Kombinizin boyler sensörünün kablo demetinin bağlantılarında bir problem oluşması ya da bağlantı kabloların kısa devre yapması ile arıza oluşur. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici kendi müdahale etmeden yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

F10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer peteklerine gönderilen suyu ölçmede görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servisden destek almalıdır.

F20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizde oluşan atık gaz ısısının normal düzeyin üstünde olduğunu gösterir. Sorunun sebebi ise ateşleme kablosunda sorun olabilir. Dönüş yahut gidiş sensöründe ya da ateşleme soketinde sorun olmasından da kaynaklanabilir. Tüketici bu durumda müdahale etmemeli servis den destek almalıdır.

F28 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme yaptığını ama alev almadığını gösterir. Öncelikle kombinin gaz giriş vanaları açık mı değil mi kontrol edilmelidir. Kombinizin gaz giriş vanaları açık ise kombinize birkaç defa reset atınız. Kombiniz reset attığınız halde düzelmiyor ise ateşleme elektrotunda, ateşleme trafosunda, iyonda veya gaz grubunda problem olabilir. Yetkili servisin gelip arıza tespit yapması gerekecektir.

F27 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin iyonizasyon elektrotunda veya gaz ventillerinde kaçaklık olduğunu gösterir. Gaz armatürü kapalı olduğu halde iyonların alev algılamasından arıza meydana gelir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F29 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmış olduğunuz kombinizin ateşleme yapıp devreye girdikten sonra alevin birden kesilmesi ile meydana gelir. Sorunun sebebi kombinin gaz girişinde ya da gaz sirkülasyonunda problem oluşmuş olabilir. Tüketici arızanın giderilmesi için servis ile iletişime geçmelidir.

F32 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin fan motorunda problem olduğunu gösterir. Fan motoru kombideki atık gazı dışarı atmaya temiz havayıda yanma için içeri almada görevlidir. Sorunun sebebi ise fan motorunda sıkışma meydana gelmiş olabilir. Kablo demeti, elektronik kart veya holl sensörde problem oluşmuş olabilir. Tüketici bu durumda yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

F42/F43 ARIZA KODU: Bu kod, kullanmakta olduğunuz kombinizin kablo demetinde kısa devre oluştuğu ya da arıza meydana geldiğini gösterir. Sorunun çözümü için tüketici servis den destek almalıdır.

F37 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin su seviyesinin düştüğünü gösterir. Kombinizin su basıncı 1,5 olmalıdır. Basıncı 1,5 getirmelisiniz. Halen sorun devam ediyor ise basınç sensörü kısa devre yapmış olabilir. Bu durumda sensör yetkili servis tarafından kontrol edilmelidir.

F60/F63/F64/F65/F67 ARIZA KODU: Bu kodlarından birini kombimizin ekranında belirir ise ana kartından kaynaklanan bir problem olduğunu belirtir. Tüketici olarak kesinlikle müdahalede bulunmamalı yetkili servis den destek almalıdır.

TOP