Demirdöküm İsofast Kombi Arıza Kodları

F02 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin hava akışının sağlanmadığını gösterir. Sorunun sebebi kombinizin prosestatında problem meydana geldiğinden kaynaklıdır. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F01/F04 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Kombi ateşleme işlemini yapamadığı için kombiden ne ısı ne de sıcak su için verim alınamaz. Sorunun sebebi iyonizeysen sorunu olabilir. Tüketici bu durumda servis den destek almalıdır.

F03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin prosestatında sorun meydana geldiğini gösterir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek almalıdır.

F05 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin aşırı ısınmasından kaynaklı problem oluştuğunu gösterir. Sorunun sebebi kombinizin aşırı ısınma termostatı olan limit sensöründe sorun oluşmuş ve bundan kaynaklanan bir arıza olabilir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis den destek almalıdır.

F07 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe sorun oluştuğunu gösterir. Bu durumda kombi sıcak su vermez. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici destek için servis çağırmalıdır.

F06 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer peteklerinin ısınmadığını gösterir. Sorunun sebebi ise petekleri ısıtmayı sağlayan sensörde hasar meydana gelmiştir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici destek için servis çağırmalıdır.

F08 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensörlerinin arızalı olduğunu gösterir. Sorunun sebebi ise birçok sensörden kaynaklanabilir. Bu durumda arızanın tespiti için tüketici servis den destek almalıdır.

F10 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer devresine gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını kontrolünü sağlayan sensörün görevini gerçekleştiremediğini gösterir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis ile iletişime geçmesi gerekir.

F09 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin sıcak su sensöründe sorun oluştuğunu gösterir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir. Bu durumda tüketici arızanın giderilmesi için servis den destek almalıdır.

F11 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında problem meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombi kendini bloke eder ve çalışmaz. Tüketici asla müdahale de bulunmamalı biran önce servis den destek almalıdır.

F12 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekran kartından sinyal alamadığını gösterir. Ekran kartının tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda servis den destek almalıdır.

F13 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ana kartında problem oluştuğunu gösterir. Bu durumda kombi kendini kullanıma kapatmıştır. Kartın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis ile irtibat kurmalıdır.

F15 ARIZA KODU: Bu kod, kombinin gaz mekanizmasında üç yollu vanaya ait olan step motorunda arıza meydana geldiğini gösterir.  Step motorunun tamiri ya da değişimi gerekebilir. Tüketici bu durumda yetkili servis ile iletişime geçmelidir.

F14 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer su sıcaklığının aşırı ısındığını (95 derecenin üstünde olduğunu) gösterir. Derece kendiliğinden yükseliyor ise tüketici kendi müdahalede bulunmamalı servis ile biran önce iletişime geçmelidir.

F16 ARIZA KODU: Bu kod, brülörün sönmesine rağmen ateşlemenin devam ettiğini gösterir. Sorunun sebebi kombi iyonizesyenden kaynaklı olabilir. Tüketici bu durumda arızanın giderilmesi için servis çağırmalıdır.

F17 ARIZA KODU: Bu kod, kombinize gelen voltajın 170V değerinden daha az olduğunu gösterir. Sorun sürekli devam ederse kombi içindeki parçalar zarar görebilir. Kombiye gelen voltajı regülatör ile kontrolünü sağlanmalıdır. Tüketici bu durumda destek için servis ile irtibat kurmalıdır.

F19 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin kalorifer sensörünün bağlı olmadığını gösterir. Bu durumda kalorifer petekleri ısınmaz. Arızanın giderilmesi için servis den destek alınmalıdır.

F18 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin ekran kartında sorun oluştuğunu gösterir. Ekran kartın tamiri ya da değişimi gerekebilir. Değişimi yapıldıktan sonra sorun devam ediyor ise ayarları yapılmamıştır. Arızanın tespiti ve arızanın giderilmesi için servis den destek alınmalıdır.

F20 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin elektronik kartı ile ekran kartının uyum sağlamadığını gösterir. Bu arıza kodunu kombi ekranımızda gördükten sonra ekran kartı ya da elektronik kartımız değişti ise ve halen sorun devam ediyorsa ayarları yapılmamış demektir. Arızanın tespiti ve arızanın giderilmesi için servis den destek alınmalıdır.

F23 ARIZA KODU: Bu kod, kalorifer devresinin sıcaklığının 50c’den daha hızlı yükseldiğini gösterir. Tüketici bu durumda kombiye re set atmalıdır. Re set işlemini yaptıktan sonra halen sorun devam ediyor ise servis den destek alınmalıdır.

F21 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin tesisata gönderdiği suyun dolaşımında problem meydana geldiğini gösterir. Tüketici arızanın giderilmesi için yetkili servis den destek almalıdır.

TOP