Buderus Gb 022 Yoğuşmalı Arıza Kodları

BUDERUS GB 022 EF ARIZASI: Bu kod, kombinizin kontağında bir problem oluştuğunu gösterir. Kısacası kontak arızası denilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Kombi kart kontakları kontrol edilmeli. Bunun için de servis den destek alınmalıdır.

BUDERUS GB 022 E1/E4/EA/EC ARIZASI: Bu kodlar, kombinin kumanda panelinde bir sorun oluştuğunu gösterir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek alınmalı kumanda paneli kontrol ettirilmelidir.

BUDERUS GB 022 RE ARIZASI: Bu kod, kombinizin reset işlemi yapıldığını gösterir.

BUDERUS GB 022 9Y ARIZASI: Bu kod, kombinizin gaz valfinde problem meydana geldiğini gösterir. Elektronik karttan da kaynaklanabilir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis den destek alınmalıdır.

BUDERUS GB 022 9L/9F ARIZASI: Bu kodlar, gaz aktarımını gerçekleştiren gaz valfi kablolarında sorun oluştuğunu gösterir.  Kablo bağlantıları kontrol edilmelidir. İşi bilen kombi tamircisinden destek almanız gerekir.

BUDERUS GB 022 9H/9A ARIZASI: Bu kodlar, kombi panelinde bir sorun oluştuğunu gösterir. Bağlantı kabloları kontrol edilmelidir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. İşi bilen kombi ustasından arızanın giderilmesi için yardım almanız gerekecektir.

BUDERUS GB 022 7C ARIZASI: Bu kod, kombide elektrik kesildiğini gösterir. Öncelikle kombiye reset atmayı deneyiniz. Kombi aynı arızayı vermeye devam ederse buderus servis den destek almalısınız.

BUDERUS GB 022 6L ARIZASI: Bu kod, kombideki alevin söndüğünü gösterir. Bu durumda kombiden verim alınamaz. Sorunun sebebi sistemdeki gaz basıncının yetersiz olmasından ya da kombiye gazın gelmemesinden kaynaklı olabilir. İyonizasyon sistemide kontrol edilmelidir. Bu durumda buderus servis hizmeti veren kombi ustasından destek alınmalıdır. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalıdır.

BUDERUS GB 022 6C ARIZASI: Bu kod, kombide ateşleme işlemi durduktan sonra iyonizasyon algılamasının bitmediğini gösterir. Hayali iyonizasyon ölçümü de diyebiliriz. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Servis ile irtibat kurulmalıdır. İyonizasyon bağlantıları kontrol edilmelidir.

BUDERUS GB 022 6A ARIZASI: Bu kod, kombideki ateşleme işleminin gerçekleşmediğini gösterir. Sorunun sebebi sistemdeki gaz basıncının yetersiz olmasından kaynaklıdır. Öncelikle daireye gazın gelip gelmediğinden emin olunmalıdır. Eğer gazın geldiğinden emin olursanız ve hala arıza devam ederse servis den destek alınması gerekecektir.

BUDERUS GB 022 4P ARIZASI: Bu kod, kombi radyatör gidiş suyu veya limit sensörler kablolarının çıktığını ya da problem oluştuğunu gösterir. Tüketici bu durumda kendi müdahalede bulunamaz. Servis ile iletişime geçerek destek almalıdır. Bağlantı kabloları kontrol edilmelidir.

BUDERUS GB 022 4L ARIZASI: Kombideki radyatör gidiş suyu sensörü bağlantılarında sıvı teması yoluyla bir şaşe bağlantısı oluşması ya da bağlantılarda kısa devre yapmasından kaynaklanan bir arızadır. Kullanıcının yapabileceği bir işlem yoktur. Sensör bağlantıların kontrol edilmesi gerekir. Bu durumda servis ile iletişime geçilmesi gerekir.

BUDERUS GB 022 4E ARIZASI: Bu kod, kombide bulunan sistem sensörlerinden birinde sorun oluştuğunu gösterir. Arızanın tespiti için servis çağırılmalıdır.

BUDERUS GB 022 4A ARIZASI: Bu kod, kombideki radyatör gidiş suyu sensörünün olması gereken sıcaklık değerinin daha üstünde olduğunu gösterir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Arızanın giderilmesi için servis çağırılmalıdır.

BUDERUS GB 022 3Y ARIZASI: Bu kod, kombinin modülasyonlu fanda sistemsel sapma çok yavaş veya çok hızlı olduğundan kaynaklanan bir arıza olduğunu gösterir. Kesinlikle kullanıcı müdahalede bulunmamalı servis ile iletişime geçmelidir. Kart kontrolleri yapılıp tamiratı ya da değişimi gerekebilir.

BUDERUS GB 022 3L ARIZASI: Bu kod, kombideki bulunan atık gazın dışarıya atılmasında görevli olan fanın belli sebeplerden dolayı durduğunu gösterir.  Ana kart fanın çalışmadığı sinyalini alır. Fanın neden durduğunun birçok sebebi olabilir. Arıza tespit için servis tarafından cihaza bakılmalıdır.

BUDERUS GB 022 3A ARIZASI: Bu kod, yoğuşmalı kombilerdeki atık gazın dışarı atılmasında görevli olan fanın biranda durduğunu ve sorun oluştuğunu gösterir. Fan bağlantıları kontrol edilmelidir. Tüketicinin yapabileceği bir işlem yoktur. Destek için servis çağırmalıdır.

BUDERUS GB 022 2P ARIZASI: Bu kod, kombi radyatör gidiş suyu sensöründe olması gerekenden fazla ısındığını gösterir. Sorunun sebebi birçok şeyden kaynaklanabilir. Arızanın tespiti için servis den destek almanız gerekecektir.

BUDERUS GB 022 2F ARIZASI: Kombi çalıştıktan sonra sensör yeteri kadar ısınma göremediğinden kaynaklanan bir sorundur. Isınmanın neden gerçekleşmediğini öğrenebilmemiz için servis çağırmamız şarttır. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir işlem yoktur.

BUDERUS GB 022 1C ARIZASI: Bu kod, kombi sisteminin olması gerekenden fazla ısındığını ve bu durumda kombide bulunan parçaların zarar görmemesi için limit sensörün devreye girdiğini gösterir. Servis den destek alınılması şarttır. Tüketicinin müdahalede bulunması tehlikelidir.

BUDERUS GB 022 OY ARIZASI: Bu kod,  radyatör gidiş suyu sensöründe olması gerekenden daha yüksek bir değer ölçüldüğünü gösterir. Bu durumda pompa ve filtre tıkalı olabilir. Aynı zamanda sistem havası da kontrol edilmelidir. Tüketici güvenebileceği bir servis den arızanın tespiti ve çözümü için destek alması gerekecektir.

TOP