Buderus Fc Kombi Arıza Kodları

BUDERUS E ARIZASI: Bu kod kullanmakta olduğunuz kombinizin voltajında düşüklük olduğunu gösterir.  Voltaj 190’nın altında olduğunda kombiniz E arıza kodunu verir. Tüketici voltaj düzenleyici regülatör ile ölçüm yaptırmalıdır. Bu durumda tüketici servis ile iletişime geçmelidir.

BUDERUS 9 ARIZASI: Bu kod, kombinizin ana kartında bir problem oluştuğunu gösterir. Kullanıcının yapabileceği hiçbir işlem yoktur. Kesinlikle müdahale bulunmayınız. Kombi tamircisinden destek almalısınız.

BUDERUS 8 ARIZASI: Bu kod, kombinizin ana kart sigorta problemi oluştuğunu gösterir. Ana karta müdahalede bulunmalıdır. Kombi ustasının gelip yerinde tespit ve müdahalede bulunmasını öneririz.

BUDERUS 7 ARIZASI: Bu kod, kombiye bağlı olan bacanın tıkandığını gösterir. Öncelikle baca temizliği yapılmalıdır. Kombiniz hermetik ise prosestat arızalıdır. Ya da elektronik kartta da problem olabilir. Tüketici kendi müdahale etmemelidir. İşi bilen kombi tamircisi tarafından kombiye bakılmasını öneririz.

BUDERUS 6A ARIZASI: Bu kod, kombinizdeki alev oluşmadığını gösterir. Bu durumda kombinizden verim alamazsınız. Birkaç kez cihaza reset atmayı deneyin. Eğer herhangi bir düzelme olmuyor ise kombinizin iyonizasyonu problemli olabilir. Ya da anakartında, gaz valfinde sorun olabilir. Arızanın tespiti için işi bilen bir ustanın gelip bakmasında fayda olacaktır.

BUDERUS 5 ARIZASI: Bu kod, kombide bulunan üç yollu vanadan kaynaklı bir arıza olduğunu ya da kalorifer kısmına su kaçırdığını gösterir. Kısacası hidrolik arızası da diyebilir. Birkaç kez reset atmayı deneyin. Eğer arıza devam ederse işi bilen bir kombi tamircisi tarafından bakılmasını öneririz.

BUDERUS 4 ARIZASI: Bu kod, kombinin gereken sıcaklığa ulaştığını gösterir. Ve problemler oluşabileceğinin habercisidir. Bu durumda öncelikle petek vanalarının açık olup olmadığını kontrol edilmelidir. Peteklerde hava var ise alınmalıdır. Kombinin alt kısmında yer alan radyatör musluklarının en az 3 tanesinin açık olması gerekmektedir.

BUDERUS 3 ARIZASI: Bu kod, kombide alev oluşmadığını gösterir. Öncelikle dairenize gaz geliyor mu kontrol etmelisiniz. Ocağınızı açarak gazın gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer gaz geliyorsa ve sorun devam ediyorsa birkaç defa kombiye reset atmayı deneyin. Sorun halen devam ediyorsa işi bilen referans alabileceğiniz bir kombi ustasına göstermenizde fayda vardır.

BUDERUS 2 ARIZASI: Bu kod, kombinizin gereğinden çok ısındığını gösterir. Sorunun sebebi pompa veya filtre tıkalı olabilir. Tüketici bu durumda servis çağırarak arıza tespit ve cihaza bakım yaptırmalıdır. Bu durumda kombiniz eskisi gibi çalışmaya devam edecektir.

BUDERUS 1 ARIZASI: Bu kod, kombiniz eğer bacalı ise çekiş aksanında bir problem meydana geldiğini gösterir.  Kombiniz eğer bacalı değil ise fan motorunda ya da prosestat da problem olabilir. Tüketici bu durumda işi bilen bir kombi tamircisinden destek almalıdır.

TOP