Maktek Epsilon Arıza Kodları

 Özellikle kış mevsiminin gelmesi ile kombilerimizde belli zamanlarda arıza kodları belirebiliyor. Bu durumda Fatih BANK’ın siz değerli tüketicilerimiz için arıza kodlarının ne anlama geldiklerini ve çözümlerini makalemizde kendi anlatımıyla bilginize sunmuş bulunuyoruz.

MAKTEK EPSİLON E37 ARIZA KODU: Tüketici bu durumda kesinlikle müdahalede bulunmamalıdır. Korsan olmayan işine güvenebileceğiniz kombi uzmanından destek almanız gerekecektir. E37 arıza kodu ne anlama gelmektedir. Kullanmakta olduğunuz kombinizin devir daim pompasında bir problem meydana geldiğini gösterir. Arızanın çözümü için pompanın tamiri veya değişimi gerekebilir. Youtube kanalımızdan Fatih BANK'ın anlatımıyla tüketicilerimize daha iyi bilgi vermek adını oluşturmuş olduğu videoları takip ederek verimli bilgi alabilirsiniz.

MAKTEK EPSİLON E06/E12 ARIZA KODU: İki arıza kodu da aynı anlama gelmektedir. Tüketici bu arıza karşısında kendi müdahalede bulunmamalıdır. Arızanın giderilmesi için Maltek Epsilon Servisinden destek alınmalıdır. Kombinizin sıcak su sensöründe sorun meydana gelmiştir. Sensörün tamiri ya da değişimi gerekebilir. Ya da sensör kablolarında kopukluk veya kısa devre oluşmuş olabilir. Sensör borularının kontrol edilmesinde fayda vardır. Çünkü borularda nem meydana gelmiş olabilir bu durumda arızaya sebep olmuş olabilir. Arıza kodlarının açılımları ve çözümleri Fatih BANK tarafından yorumlanmıştır. Servis hizmeti için 0542 764 0178 numarasından ulaşabilirsiniz.

MAKTEK EPSİLON E35 ARIZA KODU: Tüketici bu durumda kombiye birkaç kez reset atmalıdır. Eğer halen düzelme meydana gelmiyor ise korsan olmamasına dikkat ederek işine güvendiği kombi ustasından yardım almalıdır.  E35 arıza kodu ne anlama gelir? Kombinizin gaz valfi kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılandığını gösterir. Kısacası sahte alev de diyebiliriz. Kombinizin anakartında, iyonizasyon elektrodunda veya gaz valfinde de problem oluşmuş olabilir. Arızanın tespiti için Maltek servisinden destek alınması şarttır. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın anlatımıyla videolarımızı takip ederek daha verimli bilgi alabilirsiniz. Servis desteği için 542 764 0178 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

MAKTEK EPSİLON E05 ARIZA KODU: Tüketici kendisi müdahalede bulunmamalıdır. Arızanın tespiti ve çözümü için işine güvenilen referans alabileceğiniz kombi ustasından destek almanız gerekecektir. E05 arıza kodu kombinizin kalorifer sensöründe bir problem meydana geldiğini gösterir. Sensör boruları ve kabloları da kombi ustası tarafından kontrol edilmelidir. Servis desteği için 542 764 0178 numaramızdan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın siz değerli tüketicilerimiz için oluşturmuş olduğu videoları da takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Lütfen korsan tamircilere dikkat ediniz.

MAKTEK EPSİLON E01 ARIZA KODU: Tüketici öncelikle kombinize gazın gelip gelmediğini kontrol etmelidir. Eğer gaz vanaları açık ise ve gazın geldiğinden emin olursanız kombinize birkaç kez reset işlemi uygulayınız. E01 arıza kodu ne anlama gelir? Kullanmakta olduğunuz kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştiremediğini gösterir. Bu durumda kombinizden hiçbir şekilde verim alamazsınız. Tüketici kendi müdahalesini yaptıktan sonra halen bir düzelme görünmüyor ise kombinizin anakartında, gaz valfinde ya da elektrotlarında sorun olabilir. Bu durumda da kombi uzmanı tarafından arıza tespiti yapılması şarttır. Fatih BANK tarafından servis hizmeti almak isterseniz 542 764 0178 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

MAKTEK EPSİLON E02 ARIZA KODU: Tüketici öncelikle kombiye birkaç kez reset atmalıdır. Daha sonra kombinizin alt kısmında yer alan tesisat vanalarını ve peteklerin yanlarında bulunan vanaların açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Önemli not:Kombi peteklerinizin en az 3 tanesi açık konumda olmalıdır. E02 arızası ne anlama gelir? Kombinizin aşırı ısınmasından dolayı emniyet termostatı devreye girdiğini gösterir. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Ana eşanjör, üç yollu vana ya da pompa arızalı olabilir. Kalorifer filtresi veya tesisatı tıkalı olabilir ya da tesisatta hava olabilir. Arızanın tespiti için referans aldığınız kombi ustasından destek almanız şarttır. Korsan olmamasına dikkat ediniz ve araştırınız. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın siz değerli tüketicilerimiz için oluşturmuş olduğunu videoları takip ederek daha verimli bilgi alabilirsiniz.

MAKTEK EPSİLON E04 ARIZA KODU: Kombinizin su barının 1’in altına düştüğünü ya da2,5’in üstüne çıktığını gösterir. Bu durumda bar göstergesine bakıp düşüklük mevcut ise kombinizin altında bulunan su doldurma musluğunu açarak su basmalısınız 1,5 gelene kadar. Eğer bar yüksek ise en yakın petekten hava almanız gerekecektir. Bu durumda kombiniz düzene girecektir. Eğer arıza devam edecek olur ise reset işlemi uygulayınız. Epsilon kombide basıncı görüntülemek için en sağdaki düğmeyi yaz konumuna getirmeniz gerekecektir. Lütfen korsan kombi servislerine dikkat ediniz ve mutlaka araştırınız. Fatih BANK kombi servisinden hizmet almak isterseniz 542 764 0178 numaramızı arayabilirsiniz.

MAKTEK EPSİLON E03 ARIZA KODU: Tüketici bu durumda kesinlikle müdahalede bulunmamalıdır. E03 arızası kombinizin atık gaz sisteminde bir problem meydana geldiğini gösterir. Arızanın tespiti ve çözümü için kombi uzmanından destek alınması şarttır. Youtube kanalımızdan Fatih BANK’ın siz değerli tüketicilerimiz için oluşturmuş olduğu videoları takip ederek kombileriniz hakkında daha verimli bilgi alabilirsiniz.

TOP